Przepisy

Od prażuchów po racuchy. Tak smakują regionalne specjały z Poddębic

Od lewej stoją kobieta w białej sukience, mężczyzna w okularach i fartuchu oraz starsza kobieta w białej bluzce z czerwonymi koralami, przygotowując potrawę przy kuchence. Mężczyzna miesza składniki na patelni drewnianą łopatką, a pozostali uczestnicy obserwują przygotowanie dania. W tle widoczne są drewniane półki z roślinami oraz zadaszona plenerowa strefa kulinarna.
Regionalne produkty, tradycyjne receptury i smaki, które kojarzą się z domową kuchnią. W Poddębicach powstały patelnia żniwiarza, racuchy na zsiadłym mleku oraz prażuchy z okrasą i młodą kapustą. Fot. TVP

Tradycyjne receptury, lokalne składniki i smaki, które wielu osobom przypominają rodzinny dom. W plenerowej kuchni „Pytania na śniadanie” w Poddębicach powstały sycąca patelnia żniwiarza, racuchy na zsiadłym mleku oraz prażuchy z okrasą i młodą kapustą. Wszystko z lokalnych produktów – od fasoli wrzawskiej po jabłka grójeckie i miód drahimski.