Rozmowy

Tak wyglądała Wielkanoc w PRL-u. „Trzeba było wszystko załatwiać”

Wielkanocne tradycje PRL-u we wspomnieniach Anny Wojton i Marka Siudyma w
Puste półki, kombinowanie i rodzinna atmosfera – tak wyglądała Wielkanoc w PRL-u. Fot.Jacek Szydłowski/Agencja Forum

Święta Wielkanocne coraz bliżej. Jak wyglądało ich celebrowanie w czasach PRL-u? Czy na stołach faktycznie niczego nie brakowało, a tradycje miały inny wymiar niż dziś? O tym w programie „Pytanie na śniadanie” rozmawiali prowadzący – Agnieszka Woźniak-Starak i Łukasz Kadziewicz – wraz z gośćmi Anną Wojton, Markiem Siudymem oraz Sławomirem Koprem. Sprawdź, jak wyglądała Wielkanoc przed laty, i obejrzyj całe nagranie poniżej.