Rozmowy

Kinga Preis po latach wraca do Teatru Telewizji. Jej rola obnaży niewygodną prawdę

Kinga Preis występuje w spektaklu „Moralność pani Dulskiej”. Aktorka ma na sobie jasnoróżową suknię z koronkowymi wykończeniami i trzyma filiżankę ze spodkiem. Obok niej stoi stolik z porcelanowym dzbankiem i cukiernicą.
Kinga Preis wraca do Teatru Telewizji po 18 latach. W „Pytaniu na Śniadanie” opowiedziała o roli Anieli Dulskiej. Fot. Waldemar Kompała/TVP

Kinga Preis gościła w „Pytaniu na śniadanie”, gdzie opowiedziała o roli Anieli Dulskiej w nowej odsłonie „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Spektakl w reżyserii Agnieszki Glińskiej i Franciszka Przybylskiego będzie można zobaczyć 18 maja w Teatrze Telewizji. Aktorka mówiła nie tylko o zaskakującej aktualności klasycznego tekstu, lecz także o powrocie do Teatru Telewizji po 18 latach oraz cenie, jaką płaci się za łączenie pracy artystycznej z życiem prywatnym. Zobacz wideo!