Rozmowy

Fotografował Wajdę przez lata. Dziś ujawnia, co działo się za kulisami

Fotograf Ireneusz Sobieszczuk podczas otwarcia swojej wystawy „Andrzej Wajda – Noc czerwcowa” z cyklu „Nowe życie moich archiwów”. W kadrze widoczny jest starszy mężczyzna z siwymi włosami i okularami, który uśmiecha się do obiektywu. Zdjęcie ma charakter portretowy i zostało wykonane na jasnym, neutralnym tle.
Ireneusz Sobieszczuk podczas otwarcia wystawy zdjęć jego autorstwa. Fot. Piotr Polak/ PAP

6 marca minęła setna rocznica urodzin Andrzeja Wajdy. Z tej okazji w Radomiu otwarto wystawę zdjęć autorstwa Ireneusza Sobieszczuka, który przez lata dokumentował pracę mistrza na planach filmowych i teatralnych. Fotografie ukazują nie tylko wyjątkowe chwile z życia reżysera, ale też prowokują do wspomnień o tym wybitnym twórcy. Ireneusz Sobieszczuk ma nadzieję, że jego bogate archiwa niebawem zyskają nowe życie i trafią do szerszej publiczności. Więcej na ten temat w materiale wideo.