Pytanie na Śniadanie

Najdroższa przyprawa na świecie w twoim ogrodzie! Ile kosztuje i jak wyhodować szafran?

Kilogram szafranu kosztuje średnio około 20 000 zł! O cenie decyduje głównie fakt, że pochodzi tylko z jednego z gatunków krokusa, którego zbiory trwają dwa tygodnie. Kiedyś był dosłownie na wagę złota, bo jest nie tylko trudny do uzyskania, ale też ma wiele pożytecznych właściwości. Czy szafran można wyhodować we własnym ogrodzie? I jak wykorzystać go w kuchni?

Więcej na ten temat