Szejk bananowy 2 szklanki Mleka
Pół szklanki Płatków owsianych
2 Banany
Łyżka Miodu
Płatki namoczyć w mleku, dodać pozostałe składniki i zmiksować na gładką masę.
Różki francuskie nadziewane serem twarogowym
500 g twarogu
Jogurt typu greckiego
2 opakowania ciasta francuskiego po 300 g
sezam czarnuszka
1 jajko
15g wędzonego łososia
1 łyżka posiekanego koperku
Papryka żółta
Papryka czerwona
Papryka zielona
sól, pieprz
1 łyżka tartego chrzanu
Ciasto francuskie wyjąć wcześniej z lodówki aby się nieco ogrzało, dzięki temu będzie lepiej nawijało się na rurki. Następnie ciasto
rozwinąć i pokroić wzdłuż krótszego boku na paski o szerokości ok 1,5 cm. Foremki do rurek owinąć paskami ciasta zaczynając od cieńszego końca tak aby ciasto zachodziło na siebie. Ułożyć w odstępach na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Posmarować roztrzepanym jajkiem i posypać ziarnami sezamu i czarnuszki. Wstawić do piekarnika nagrzanego na 200 C i piec aż rurki ładnie się przyrumienią, na funkcji termoobieg. Jeszcze ciepłe rurki ściągnąć z foremek i odłożyć do wystudzenia. Do miski przełożyć zmielony twaróg. Dodać trochę jogurtu jeśli potrzeba aby twaróg nabrał bardziej kremowej konsystencji. Masę twarogową podzielić na dwie nierówne części. Do większej części (ok 2/3 masy) dodać koperek, tarty chrzan drobno pokrojonego łososia oraz sól i pieprz do smaku i dokładnie wymieszać. Do drugiej mniejszej części (ok 1/3 masy) dodać pokrojone w bardzo drobną kosteczkę papryki żółta oraz czerwoną oraz sól i pieprz i również dokładnie wymieszać. Gotowymi masami nadziać rurki.
Ogórki, pomidory z serem i ziołami
300 g twarogu
Jogurt typu greckiego
Łyżeczka masła
6 pomidorów malinowych
2 ogórki szklarniowe
Biała cześć pora
Szpinak
Czosnek
Kiełki buraka
Kiełki słonecznika
Micro amarantus
Sól Czarnuszka
Pomidory i ogórki umyj, zetnij z wierzchu gruby plaster z pomidora a ogórka pokroi w 2 cm plastry i wydrąż Farsz: posiekanego pora podduś na maśle, dodaj rozdrobniony szpinak i chwilę podgrzewaj. Wystudź, połącz w serem i oraz ulubionymi ziołami. Napełnij farszem wydrążone pomidory i ogórki. Podawaj na zimno
Burek z serem
ok. 500 g twarogu półtłustego
ok 150-200 g sera typu feta
opcjonalnie 1-2 łyżki jogurtu typu greckiego
sól, pieprz
1-2 ząbki czosnku
Ciasto filo
Twaróg wraz z fetą mieszamy na gładka masę. Dodajemy jogurt, czosnek i przyprawy. Wszystko mieszamy Blachę należy wysmarować masłem. Wkładamy na nie gotowy spód burka. Ciasto należy rozciągnąć na tyle, aby dochodziło do ścianek naczynia do pieczenia. Połowę farszu nakładamy na spód i robimy następną warstwę ciasta, ok. 4 -5 placków. Powtarzamy układanie placka do formy oraz nakładamy drugą warstwę farszu. Górną warstwę należy posmarować pozostałym masłem. Pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 200 stopni na ok. 30 minut.
Kampania sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka