Pytanie na Śniadanie

Dania na prima aprilis - czekoladowe salami

„Spaghetti z sosem pomidorowym”
  • 1 opakowanie lodów waniliowych
  • 500 g truskawek
  • 2 łyżki cukru pudru
  • biała czekolada
  • 100 g migdałów blanszowanych
Truskawki zblenduj z cukrem pudrem. Migdały zmiksuj na "grubą mąkę"  Praskę do ziemniaków schłodź w zamrażalniku a następnie partiami przeciskaj przez nią lody. Rób to od razu nad  miseczką, z której będzie jadła 1 osoba (trudno się je przenosi, bo topnieją). Od góry polej czerwonym sosem truskawkowym i posyp migdałami (imitują parmezan) a na grubych oczkach zetrzyj jeszcze trochę białej czekolady (imituje mozzarelle).

CZEKOLADOWE SALAMI
  • 400 g ciastek amaretto lub herbatników
  • 100 g żurawiny
  • 50 ml rumu
  • 150 g masła
  • 200 g gorzkiej czekolady
  • 2 jajka
  • 100 g cukru pudru
  • 2 łyżki kakao
  • 100 g pistacji
  • 100 g migdałów
  • skórka z 1 pomarańczy
Czekoladę z masłem rozpuść w kąpieli wodnej. Żurawinę zalej rumem. Jajka ubij z cukrem pudrem na puszystą masę. Ciastka pokrusz na kawałki różnej wielkości. Migdały posiekaj na drobniejsze kawałki. Wszystkie składniki dodaj do ubitych jajek. Na koniec wlej przestudzoną czekoladę. Dobrze wymieszaj, uformuj roladę i zawiń w folię. Wstaw do lodówki na min 5h, najlepiej na całą noc. Następnie obtocz w cukrze pudrze i pokrój na grube plasterki.

BOWNIE W JAJKU
  • 200 g gorzkiej czekolady
  • 120 g masła
  • 3 jajka
  • 3/4 szkl. cukru
  • 3/4 szkl. mąki
  • 3 łyżki kakao
  • wydmuszki z 10 jajek
  • olej
  • strzykawka
Przygotuj wydmuszki. Podgotuj je w wodzie z  solą 2-3 min. Następnie zostaw do wysuszenia. Strzykawką wlej łyżeczkę oleju i obtocz całą zawartość wydmuszki. Czekoladę z masłem rozpuść w kąpieli wodnej. Następnie ubij jajka z cukrem. Dodaj suche składniki oraz przestudzoną czekoladę. Wszystko dobrze wymieszaj i napełniaj wydmuszki ciastem. Piecz 20 minut w temp. 180 st.

Galaretka z piwa
  • piwo bezalkoholowe 750 ml
  • woda 250 ml
  • 150 g cukru
  • 10 płatków żelatyny
Żelatynę namocz w zimnej wodzie. Po 10 min odsącz i dodaj do zagotowanej wody z cukrem. Dodaj piwo bezalkoholowe i przelej do szklanek. Wstaw do lodówki na minimum 5h. Najlepiej na całą noc.
Więcej na ten temat