Pytanie na Śniadanie

ŚWIATOWY DZIEŃ MAKARONU - BITWA NA SMAKI cz. 1

Dziś Światowy Dzień Makaronu! Postanowiliśmy uczcić to w godny sposób! W naszej makaronowej bitwie rywalizowały ze sobą Sopot i Zakopane. Konkurs odbywał się na naszym Facebooku. Kto wygrał? Jak toczyła się bitwa? Zobaczcie przepisy, jakie Wam dziś zaproponowaliśmy. Zobaczcie część 2-gą i 3-cią zmagań dwóch miast oraz ogłoszenie zwycięzcy

Mini rurki z warzywami z tartym oscypkiem, masłem i porem
Składniki na 8 osób:
  • 1 opakowanie klasycznego makaronu mini rurki Lubella  z warzywami
  • 1 cały por,
  • 200 g tartego oscypka owczego,
  • sól/pieprz,
  • 50 ml białego wytrawnego wina,
  • 100 g zimnego masła
Ugotuj makaron zgodnie z przepisem w mocno osolonej wodzie (5 l), ale o jedną minutę krócej, bo będziesz go gotował na końcu w sosie. Podsmaż na połowie masła pora. Dodaj wino, sól i pieprz. Połącz odsączony makaron z porem. Całość wymieszaj, dodaj startego oscypka i resztę zimnego masła. Podawaj gorące.

Makaron z filetem z sandacza, borowikami i szalotką
Składniki:
  • 1 opakowanie makaronu wstążka długa Lubella
  • 400 g fileta z sandacza (opcjonalnie policzki z sandacza)
  • 5 szalotek
  • 300 g borowików piccolo
  • 2 kapelusze borowika suszonego
  • 1 ząbek czosnku
  • 150 g masła
  • 200 g jarmużu
  • oliwa pietruszkowa
  • sól, pieprz do smaku
Rybę oprawiamy, kroimy w kostkę 2 cm x 2 cm, solimy, pieprzymy. Następnie cebulę kroimy na cztery części i smażymy na maśle. Dodajemy borowiki oraz pokrojone, namoczone i suszone kapelusze borowika. Kolejno dodajemy pokrojony czosnek, jarmuż i filet z sandacza. Wszystkie składniki dusimy ok 10 min lekko mieszając. Nasz sos podajemy z makaronem wstążki długie Lubella ugotowanym al dente. Na koniec skrapiamy oliwą pietruszkową.
Więcej na ten temat