Aleksandra Rosiak prowadzącą „Pytanie na śniadanie”

Do zespołu TVP2 dołącza nowa prowadząca – Aleksandra Rosiak. Na antenie Dwójki zadebiutuje 30 kwietnia w programie „Pytanie na śniadanie”.

30 kwietnia „Pytanie na śniadanie”  Aleksandra Rosiak poprowadzi wspólnie z Tomaszem Kammelem. Natomiast od przyszłego miesiąca widzowie TVP2 zobaczą ją w parze z Łukaszem Nowickim. W „Pytaniu” po raz pierwszy wystąpią razem 10 maja.

Aleksandra Rosiak to wrocławianka, absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna od 2004 roku pozostaje związana z TVP (Telewizja Wrocław, TVP1, TVP2, TVP INFO). Od 2005 prowadzi polsko-niemiecki magazyn „Kowalski i Schmidt” (TVP i RBB). W latach 2014-2016  prowadziła program „Poranek Info” w TVP INFO oraz „Wiadomości” (TVP1) w 2015 – 2016.

Jej pasje to sztuka, motoryzacja oraz sport. Uwielbia boks i jazdę na nartach.  Interesuje się polityką i sprawami międzynarodowymi.

Cieszymy się bardzo, że pani Aleksandra Rosiak dołącza do zespołu Dwójki – mówi Maciej Chmiel, dyrektor TVP2. – To świetna dziennikarka, posiadająca doświadczenie w prowadzeniu zarówno programów informacyjnych, jak i widowisk rozrywkowych, np. Festiwalu Piosenki w Opolu. Mam nadzieję, że szybko stanie się twarzą Dwójki. I jako gospodyni „Pytania na śniadanie”, i jako prowadząca ważne wydarzenia artystyczne emitowane na antenie TVP2.

Aleksandra Rosiak prowadzącą „Pytanie na śniadanie”