O programie

Znają Nas Państwo 13 lat, Dwójkę natomiast 45. i właśnie w 45. urodziny mamy dla Państwa, naszych widzów prezenty: nowe studio, prowadzących i pogodynki, logo, kolorystykę i ciekawe tematy.

Zmieniamy się dla Was, uwzględniamy Wasze uwagi i od poniedziałku do soboty, od 8:00 do 11:00, z całych sił staramy się zaciekawić Was gwiazdami z pierwszych stron gazet, ekspertami, ciekawymi gośćmi, praktycznymi poradami.

Przedstawiamy aktualne wydarzenia z kraju i doniesienia ze świata, inspirujemy niebanalnymi tematami. Proponujemy przepisy na zdrowe potrawy. Przedstawiamy najnowsze trendy w modzie, muzyce, sztuce i kulturze i przekonujemy do nich.

Budzimy Was pozytywnymi emocjami nieprzerwanie od 2002 r. i obiecujemy ciągle Was zaskakiwać.

 Pytanie na śniadanie – codziennie pozytywne emocje!


Prowadzący, czyli pary PnŚ:

Anna Popek i Michał Olszański
Marzena Rogalska i Tomasz Kammel
Monika Zamachowska i Łukasz Nowicki
Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny

Ania o Michale: 

Michał – to uroczy łobuz. Z jednej strony poważny i rzetelny, a z drugiej pierwszy do żartów i wygłupów. Zawsze w dobrym humorze i z dobrym słowem dla ludzi. Oboje lubimy gotować, więc dzielimy się przepisami – to on powiedział mi, w której budce hali Mirowskiej kupować najlepsze mięso. Oboje lubimy kajaki, Michał zawsze poleca ciekawe trasy na spływy kajakowe. Lubimy podróże po Polsce i wiemy, gdzie jest coś ciekawego. Kiedyś stwierdził, że jestem za chuda, więc postanowił mi zawsze przed programem przywozić ciepłe bułeczki z jajkiem sadzonym. Zadziałało, więc rozkazałam mu przestać. Z Michałem jesteśmy nastawieni na współpracę, co przejawia się tym, że nigdy nie rywalizujemy o głos, zawsze trzymamy się ustaleń, pomagamy sobie w chwilach trudnych rozmów, szczerze się lubimy i wspieramy. Wytworzyła się miedzy nami zawodowa więź, ale także w sprawach prywatnych mogę na Niego liczyć.

Michał o Ani:

Anna Popek. Pierwsze skojarzenie – świetna partnerka. Prowadzimy razem od ładnych paru lat „PnŚ” i nie było nigdy sytuacji, żeby mnie zawiodła. Wspiera, dodaje energii, ogarnia przestrzeń wokół nas. Daje mi też poczucie, że jako facet mam prawo czasem porządzić. Ma mnóstwo wdzięku, sexapil, poczucie humoru. Co ważne, potrafi przejąć inicjatywę i nie da sobie w kaszę dmuchać. Bardzo Ją lubię, i tylko czasem trochę się martwię, że za dużo pracuje. No i Ona czasami gani mnie za liberalizm, a mnie drażni Jej konserwatyzm. Ale jak mówią, tak właśnie się uzupełniamy.

Marzena o Tomku K.

Zupełnie naturalnie podzieliły nam się role we wspólnej pracy – Tomek puszcza mi muzykę przed programem, a ja mu śpiewam w „Pytaniu na śniadanie”. Z Tomkiem nie trzeba mieć planu podróży, zawsze jest gotów wyruszyć w nieznane, a kiedy trzeba trzyma się rozkładu jazdy. Program na żywo to taka materia, w której nigdy nie wiem, co mnie spotka, ale u boku Kammela wiem z całą pewnością, że zawsze będzie pozytywnie i ciekawie!

Tomek K. o Marzenie:

Musiałem na nią czekać wiele lat. Ale było warto. Jest dla mnie wymarzoną prowadzącą. Nie dość, że spontaniczna to jeszcze ma w głowie prawie wszystkie piosenki świata. Dlatego niemal każdą wypowiedź naszych gości jest w stanie okrasić muzycznym cytatem. Potrafi wybaczać, ale nie warto z nią zadzierać.

Monika o Łukaszu:

Dobrze się pracuje z profesjonalistą. Łukasz umie robić telewizję śniadaniową, pracuje w „PnŚ” od 2009 roku! Poza tym, posługuje się ładną polszczyzną i ma piękny głos, a ja od zawsze jestem wrażliwa na aksamitne, męskie głosy... Do tego uwielbia się wygłupiać i ma nieprzeciętne poczucie humoru. Ciekawie opowiada, zwłaszcza o swoich podróżniczych pasjach. Jak to się potocznie mówi „do zjedzenia”.

Łukasz o Monice:

Monikę cenię za profesjonalizm, zawsze jest świetnie przygotowana do rozmów, oraz świetny dziennikarski warsztat, który pozwala jej sprawnie poprowadzić każdą rozmowę.
O telewizji wie absolutnie wszystko, mogłaby brać udział w niejednym teleturnieju.
To kobieta z kąśliwym poczuciem humoru, który jak wiemy cechuje ludzi inteligentnych, ale i z dystansem do siebie.

Marcelina o Tomku W.:

Tomek to typ faceta, którego zna się od lat, w chwilę po poznaniu już wiadomo z kim ma się do czynienia. Znakomity dziennikarz, świetny reporter. Po prostu fachowiec z doskonałym warsztatem dziennikarskim, będzie najlepszym dla mnie nauczycielem.
Dodatkowo mamy wspólną pasję, jaką jest sport!
Myślę, że mam ogromne szczęście, że będę mogła uczyć się rzemiosła dziennikarskiego od takiego fachowca oraz od innych doświadczonych prowadzących. Wyglądają na zgraną ekipę profesjonalistów z poczuciem humoru, dystansem do siebie i sercem na dłoni. Ogromnie się cieszę, że mogłam dołączyć do tego grona! Mam nadzieję, że ich nie zwiodę.

Tomek W. o Marcelinie:

Wulkaniczna energia, słoneczne ciepło, spontaniczność i ciekawość świata w jednej osobie? Tak! To Marcelina Zawadzka. „Dziewczyna do tańca i do różańca”. Jest wielką niespodzianką w naszym zespole, ale właśnie ta świeżość będzie mocnym atutem „Pytania na śniadanie”. Wiem, że do nowej roli podchodzi z wielką pokorą i nie mam wątpliwości, że ujmie naszych widzów… i to nie tylko na pierwszy rzut oka.

A czego jeszcze o nas nie wiecie …

Już wkrótce zobaczycie nowy portal PnŚ.
Każda kolejna generacja widzów to także użytkownicy internetu. Stąd potrzeba stworzenia dla widzów profesjonalnego, atrakcyjnego medium, które będzie przedłużeniem naszego programu. Oprócz bogactwa treści  nowy portal wyróżnia uproszczona do minimum, intuicyjna nawigacja. Nazwy działów: moda, uroda, gwiazdy, kuchnia mówią same za siebie. Precyzyjna wyszukiwarka pozwala użytkownikowi odnaleźć  interesujące go tematy, a kalendarium wydań archiwalnych pozwala korzystać z zasobów portalu w bardziej tradycyjny sposób.

Wkrótce poznacie też naszych prezenterów pogody, których wyłoniliśmy z grona ponad 1000 osób, jakie zgłosiły się na nasz casting. Teraz widzowie głosami i opiniami na FB, zdecydują, którzy z nich z nami zostaną.
Kolejną zmianą jest nasze nowe studio. Jego koncepcję opracowali najlepsi z najlepszych. Architekci Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa oraz scenograf Boris Kudlička z renomowanej pracowni architektonicznej WWAA, zaprojektowali nową scenografię.

Zgodnie z naszym zamysłem nowe studio telewizyjne ma stać się naturalnym przedłużeniem domowej przestrzeni widzów programu „Pytanie na śniadanie”. Poranny program telewizyjny z racji na czas emisji, jak i zakres podejmowanych tematów sprzyja tworzeniu intymnej więzi pomiędzy widzem, a przekazywaną treścią. Domowy odbiornik telewizyjny potraktowaliśmy jako okno umożliwiające wgląd w świat historii, zagadnień i pomysłów poruszanych przez gości zapraszanych do programu. To dlatego ważnym elementem procesu projektowego pozostawała dla nas praca nad atmosferą - zależało nam na osiągnięciu wrażenia swojskości i codzienności, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego wyrazu studia. Za punkt wyjścia obraliśmy dziedzictwo polskiego wzornictwa przemysłowego lat 70tych ubiegłego wieku oraz powszechnie stosowane wtedy rozwiązania i materiały takie jak drewno, szkło czy sklejka. Ażurowość i modułowość scenografii, a także wydzielenie jasnych funkcjonalnych stref w obrębie studia ma sprzyjać tworzeniu, być może nieuświadomionego,   wrażenia, że oglądając poranne wydanie „Pytania na śniadanie” zapraszamy gości do naszego salonu, werandy, czy kuchni – mówi Natalia Paszkowska.Zmieniliśmy także oprawę graficzną. Mamy nowe logo, nową kolorystykę oraz czołówkę programu. W tym zakresie współpracowaliśmy z wielokrotnie nagradzanym studiem Platige Image.

Odświeżyliśmy wizerunek „Pytania na śniadanie”. Naszym celem było stworzenie optymistycznej, słonecznej oprawy, która miałaby uprzyjemniać nawet pochmurne, jesienne poranki i zachęcać do włączenia telewizji. Kolorystyka i rytmiczna kompozycja logo nawiązuje do faz wschodzącego słońca. Jednocześnie mamy w nim, obecny także w poprzednim logu, symbol dymka, konwersacji. Pojawiają się także skojarzenia z rozkładanymi talerzami lub soczystymi owocami. Moduł logo  stanowi też podstawę oprawy. Dzięki rozciągnięciu i diagonalnym kompozycjom dynamizuje animacje. W oprawie zastosowaliśmy również proste liternictwo - elegancki font „Lato” Łukasza Dziedzica, który jest także używany w oprawie Dwójki –  mówi Mateusz Goll, art director w Platige Image.

Muzykę  specjalnie dla PnŚ skomponował Łukasz Sztaba.

Wszystkie elementy projektu, opracowane z niezwykłą starannością o każdy szczegół, wzajemnie się uzupełniają, tworząc harmonijną całość.

Do grona naszych partnerów dołączyła także firma IKEA, która pomogła urządzić i wyposażyć nasze piękne studio.
Cenimy możliwość udziału w ciekawych projektach, dlatego cieszymy się ze współpracy z Telewizją Polską. Urządzenie nowego studia programu „Pytanie na śniadanie” było dla nas inspirującym wyzwaniem. Meble i dekoracje IKEA wykorzystane w aranżacji studia łączą w sobie dobry design, prostotę i funkcjonalność. Wszystko po to, aby jak najbardziej odpowiedzieć na potrzeby porannego programu telewizyjnego – mówi Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR w IKEA

Mam nadzieję, że nowe studio PnŚ będzie dla naszych widzów przyjaznym miejscem spotkań z przyjaciółmi, nietuzinkowymi, ciekawymi ludźmi. Jestem przekonana, że z nami każdy dzień będzie udany. Mamy fantastycznych prowadzących i świetną ekipę realizującą program. Zostańcie z nami i oglądajcie PnŚ od poniedziałku do soboty! – mówi Bernadetta Bieszczanin, szefowa „Pytania na śniadanie”.

 Nasze cykle

 Redakcja PnŚ

Materiał prasowy

Prowadzący & Przyjaciele

Marzena Rogalska

„Ty, ja, filiżanka kawy, odrobina rozmowy” to cytat z filmu „Orbitowanie bez cukru”, który najlepiej obrazuje istotę tego, czego potrzeba jej do szczęścia. W młodości nie miała w planach dziennikarstwa, ale życie zdecydowało za nią. Nawet nie podejrzewała, że będzie to miłość na całe życie i to z wzajemnością. Rozmowy z ludźmi to jej pasja i jej życiowy napęd. Rozmawia w Pytaniu na śniadanie, w Radiu Złote Przeboje i w miesięczniku Uroda Życia. Felietonistka pisma Dbam o Zdrowie.

Przyjaźnie pielęgnowane latami uważa za swój największy skarb i coś, co daje poczucie bezpieczeństwa. Na spotkanie z przyjacielem wyruszy choćby na koniec świata, żeby pogawędzić przy filiżance dobrej kawy. Właśnie z dobrej kawy słynie jej dom i z najlepszych na świecie rozgrzewających zup. Od roku pasjonatka kuchni według pięciu przemian.

Jednym z najważniejszych miejsc w jej domu jest pokaźnych rozmiarów biblioteka, której bogactwo wprawia jednocześnie w zachwyt i depresję. Boi się, że nie zdąży w ciągu życia wszystkiego przeczytać, a dobra literackie wciąż mnożą się i mnożą. W podróży przydziela sobie jedną książkę na dwa dni, ale zabiera też kilka na zapas, gdyby te przydziałowe przeczytała zbyt szybko. Podróże są jej wielką namiętnością, zaspokajają potrzebę przygody i rozwoju, najmilej wspomina te spontaniczne i bez planu. Podczas wędrówek przychodzą jej do głowy najlepsze pomysły, które realizuje po powrocie. Czasem zaszywa się w Krakowie, uwielbia leniwe tempo tego miasta i jego cudowną atmosferę. Lubi tam być i po prostu sobie pomilczeć. Niepoprawna wielbicielka zwierząt, posiadaczka dwóch kotów, chociaż wciąż nie jest pewna, kto tu naprawdę kogo ma - czy ona ma koty, czy koty mają ją?


Ankieta Pytanie na Śniadanie

Ankieta

PnŚ w nowym studiu i z nową oprawą! Czy podobają Wam się te zmiany?

baner

Galerie

  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large

Sklep TVP

Zobacz wszystkie produkty