O programie

„Pytanie na śniadanie” to poranny magazyn telewizyjnej Dwójki. Budzimy Was ciekawymi tematami, świetnym humorem i niezwykłymi spotkaniami! Od poniedziałku do soboty od 8.00 w TVP2.

Już ponad dwanaście lat odpowiadamy na wszystkie poranne pytania Polaków: doradzamy jak żyć lepiej i ciekawiej, informujemy, dyskutujemy o rzeczach aktualnych – tych bardzo poważnych, ale i tych nieco lżejszych. Pomagamy zrozumieć otaczający nas świat. I bardzo staramy się, żeby dzień z „Pytaniem na śniadanie” po prostu dobrze się zaczynał. Informacje, aktualności, poradnictwo, zdrowie całej rodziny, moda, uroda i styl życia, kreatywna kuchnia, a także tematy z dziedziny kultury i sztuki oraz zagadnień społecznych - oto układ naszych codziennych wydań: w końcu to trzy godziny programu na żywo! 

Pary prowadzących:

  • Anna Popek i Michał Olszański – para z najdłuższym w „PnŚ” stażem. To oni współtworzyli tę markę. Widzowie kochają ich za zaangażowanie, empatię i prostolinijność. Jako para rozumieją się bez słów, lepiej niż nie jedno małżeństwo.
  • Marzena Rogalska i Tomasz Kammel – dwie wielkie osobowości telewizyjne, ona uwielbia rozmawiać z ludźmi, on jest mistrzem telewizyjnego show - oboje są pełni energii.
  • Iwona Radziszewska i Łukasz Nowicki – ona lubi naprawiać świat, skupiona i poważna, dzieli swoje dziennikarskie zainteresowania między „PnŚ”, a TVP Info. On ciepły, roześmiany, czaruje wszystkie panie na planie „PnŚ” a także „Postaw na milion”.
  • Monika Zamachowska i Tomasz Wolny- ona najbardziej interesuje się kulturą, on jest człowiekiem informacji i reportażu. W tym antenowym związku czasem iskrzy, ale przez to jeszcze ciekawiej jest spędzać z nimi poranki.

Program ma – jak każda szanująca się telewizja śniadaniowa – także wiernych współprowadzących i przyjaciół. Eksperci, dziennikarze, osobowości telewizyjne wspólnie z nami przygotowują ten program dla Was.

I tak, od poniedziałku do soboty – na Czerwonym Dywanie zasiadają Paulina Drażba i Katarzyna Burzyńska i ich goście ze świata show-biznesu. Omawiamy wydarzenia kulturalne, bale, rauty i gale, ale rozmawiamy też z bohaterami ukochanych Dwójkowych seriali o ich losach – telewizyjnych i prywatnych. Trochę plotkujemy, trochę komentujemy – ale w przeciwieństwie do innych, zawsze pozytywnie.

W wejściach pogodowych, najważniejszy dla Polaków temat, czyli jaka dziś pogoda, omawiają na zmianę pogodynki Marzena Sienkiewicz i Aleksandra Kostka.

Nie byłoby „Pytania na śniadanie” bez naszych nieocenionych kucharzy:  Jurka Sobieniaka, Łukasza Konika, Gosi Molskiej, małżeńskiego duetu Anety i Janka Kuroniów oraz gościnnie gotującego u nas Karola Okrasy.

Każdy program przygotowywany jest przy współpracy z najlepszymi ekspertami w swoich dziedzinach. Często goszczą u nas lekarze: prof. Romuald Dębski, dr Tomasz Zając, dr Paweł Grzesiowski, dr Piotr Gryglas; styliści: Zofia Komasa, Viganna Papina, Kaja Śródka; psycholodzy: Aleksandra Piotrowska, Dorota Kalinowska; dietetyczki Agnieszka Piskała i Aneta Łańcuchowska oraz prawnicy mec. Piotr Kaszewiak i Iga Parada.

Bogactwo u nas także cykli tematyczny m.in. Karolina Malinowska w cyklu „Misja Mama”, Klaudia Podkalicka kierowca rajdowy w serii „Auto-Klaudia”, aktorka Agata Nizińska w cyklu „Okiem Agaty" oraz Grzegorz Dolniak artysta kabaretowy w serii „Szperacze.tv” (który udowadnia, że archiwa TVP zawierają prawdziwe perełki). Do grona stałych współpracowników „Pytania na śniadanie” należą m.in. Alicja Resich – Modlińska , Maria Czubaszek („Czubaszek na śniadanie”) , Mikołaj Roznerski („Total forma” ), Barbara Kurdej-Szatan („Agentka do zadań specjalnych PnŚ” ), Mariola Bojarska – Ferenc („Piękni i zdrowi po 40-ce”).

Program przygotowuje dla Was młody i dynamiczny zespół pod kierunkiem szefowej naszej redakcji Bernadetty Bieszczanin. Producentką, która nadzoruje ten program od pierwszego wydania jest Jolanta Filipowicz. Nasza redakcja to zgrana ekipa profesjonalistów. Wydawcami programu są: Agnieszka Rosłoniak-Jeżowska, Radosław Bielawski, Sylwia Gadomska-Słychan, Michał Paciorkowski, Anna Pawłowska i Maria Narożna, którzy pracują pod czujnym okiem szefa swego Cezarego Jęksy. Pomagają im: Paulina Tyczkowska, Anna Chyczewska, Kamila Chmielewska, Magdalena Piekarek i Marta Łaźniowska, Marlena Kotarska, a także Patrycja Nawrot, Małgosia Lisowska, Remigiusz Kriese, Justyna Krajewska, Ola Stobnicka, Kaja Milczarek oraz Katarzyna Alińska (product placement) i Tomasz Tylicki (promocja). Naszą stronę internetową aktualizuje i dopieszcza Anita Bagińska.


Podpatrują, wyszukują, śledzą, podpytują i wszystko dokumentują, nasi felietoniści: Katarzyna Burzyńska, Paulina Drażba-Kamińska, Joanna Ficińska, Anna Godziszewska, Marzanna Grdeń, Ola Grabowiecka, Paweł Jeż, Dominik Piechowicz, Mateusz Szymkowiak, Tomasz Tylicki i Szymon Wochal.


Zawsze możecie skontaktować się z nami, czekamy na wasze maile i telefony:
pytanie@tvp.pl i w czasie trwania programu: 22 50 70 254.

Krótka historia „Pytania na śniadanie”.

Zobacz historię „Pytania na śniadanie” na zdjęciach.

Zobacz fotografie z prywatnych albumów naszych prowadzących.

PnŚ
playvideo
Zapraszamy!

Czy wiesz, że ...

„Pytanie na śniadanie”, jako pierwszy codzienny program w TVP, wprowadził ofertę platformy hybrydowej – rodzaj nowoczesnej komunikacji z widzem.

Prowadzący & Przyjaciele

Marzena Rogalska

„Ty, ja, filiżanka kawy, odrobina rozmowy” to cytat z filmu „Orbitowanie bez cukru”, który najlepiej obrazuje istota tego, czego potrzeba jej do szczęścia. W młodości nie miała w planach dziennikarstwa, ale życie zdecydowało za nią. Nawet nie podejrzewała, że będzie to miłość na całe życie i to z wzajemnością. Rozmowy z ludźmi to jej pasja i mój życiowy napęd.

Przyjaźnie pielęgnowane latami to jej największy skarb i coś, co daje poczucie bezpieczeństwa. Z przyjacielem spotka się choćby na końcu świata, żeby pogawędzić i wypić filiżankę dobrej kawy. Notabene jej dom słynie właśnie z dobrej kawy i najlepszych na świecie rozgrzewających zup.

Jednym z najważniejszych miejsc w jej domu jest pokaźnych rozmiarów biblioteka, której bogactwo wprawia jednocześnie w zachwyt i depresję. Boi się, że nie zdąży w ciągu życia wszystkiego przeczytać, a dobra literackie wciąż mnożą się i mnożą. Na otwartych książkach bezczelnie wyleguje się jej kot. W podróż zabiera jedną książkę na dwa dni i kilka na zapas na wypadek, gdybym te przydziałowe przeczytała zbyt szybko. Podróże są jej wielką namiętnością, zaspokajają potrzebę przygody i rozwoju, najmilej wspomina te spontaniczne i bez planu. Podczas wędrówek przychodzą jej do głowy najlepsze pomysły, które realizuje po powrocie. Czasem zaszywa się w Krakowie, uwielbiam leniwe tempo tego miasta i jego cudowną atmosferę. Lubi tam być i po prostu sobie pomilczeć.

Ankieta Pytanie na Śniadanie

Ankieta

Czy masz swój wakacyjny przebój?

Bannerer

Galerie

  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large

Sklep TVP

Zobacz wszystkie produkty