O programie

„Pytanie na śniadanie” to poranny magazyn telewizyjnej Dwójki. Budzimy Was ciekawymi tematami, świetnym humorem i niezwykłymi spotkaniami! Od poniedziałku do soboty od 8.00 w TVP2.

Już ponad jedenaście lat odpowiadamy na wszystkie poranne pytania Polaków: doradzamy jak żyć lepiej i ciekawiej, informujemy, dyskutujemy o rzeczach aktualnych – tych bardzo poważnych, ale i tych nieco lżejszych. Pomagamy zrozumieć otaczający nas świat. I bardzo staramy się, żeby dzień z „Pytaniem na śniadanie” po prostu dobrze się zaczynał. Informacje, aktualności, poradnictwo, zdrowie całej rodziny, moda, uroda i styl życia, kreatywna kuchnia, a także tematy z dziedziny kultury i sztuki oraz zagadnień społecznych - oto układ naszych codziennych wydań: w końcu to trzy godziny programu na żywo!
Rano, do domów naszych telewidzów zaglądają stali prowadzący „Pytania na śniadanie”:

  • Anna Popek i Michał Olszański – para z najdłuższym w „PnŚ” stażem: prowadzą wspólnie ten program od wielu lat, co widać na antenie - rozumieją się bez słów,
  • Marzena Rogalska i Łukasz Nowicki – nie ma na świecie lepszej pary przyjaciół niż oni – nie tylko na antenie, ale i w życiu prywatnym,
  • Iwona Radziszewska i Jacek Rozenek – ambitni, bardzo pracowici, zaangażowani (niezwykle przeżywają każdy program),
  • Monika Zamachowska i Tomasz Wolny – specjaliści od kultury, stylu życia i pomysłów na weekend – dzięki nim zawsze wiemy, dokąd się wybrać, co zobaczyć i w ogóle, co jest grane,
  • Urszula Chincz i Tomasz Kammel,  od razu podbili serca widzów, są niczym nieokiełznany żywioł

Program ma – jak każda szanująca się telewizja śniadaniowa – także wiernych współprowadzących i przyjaciół. Eksperci, dziennikarze, osobowości telewizyjne wspólnie z nami przygotowują ten program dla Was.

I tak, od poniedziałku do soboty – na Czerwonym Dywanie zasiadają Paulina Drażba i Katarzyna Burzyńska i ich goście ze świata show-biznesu. Omawiamy wydarzenia kulturalne, bale, rauty i gale, ale rozmawiamy też z bohaterami ukochanych Dwójkowych seriali o ich losach – telewizyjnych i prywatnych. Trochę plotkujemy, trochę komentujemy – ale w przeciwieństwie do innych, zawsze pozytywnie.

W wejściach pogodowych, najważniejszy dla Polaków temat, czyli jaka dziś pogoda, omawiają na zmianę pogodynki Marzena Sienkiewicz i Aleksandra Kostka oraz pogodynek Ziemowit Pędziwiatr. O 8.00 krótko o pogodzie na dziś, około 8.40 – dziś bardziej szczegółowo. O 9.30 prezentujemy pogodę dla regionów, a o 10.10 szczegółową pogodę na jutro.

Nie byłoby „Pytania na śniadanie” bez naszych nieocenionych kucharzy:  Jurka Sobieniaka, Łukasza Konika, Davida Gaboriauda, małżeńskiego duetu Anety i Janka Kuroniów oraz gościnnie gotującego u nas Roberta Sowy i Karola Okrasy.

Każdy program przygotowywany jest przy współpracy z najlepszymi ekspertami w swoich dziedzinach. Często goszczą u nas lekarze: prof. Romuald Dębski, dr Tomasz Zając, dr Paweł Grzesiowski, styliści: Zofia Komasa, Viganna Papina, Mona Kinal, Kaja Śródka, psycholodzy: Aleksandra Piotrowska, Małgorzata Ohme, dietetyczki Magdalena Jarzynka i Agnieszka Piskała oraz prawnik mec. Filip Dopierała.

W poniedziałki Kamila Szczawińska - top modelka szuka recept na to, jak być szczęśliwą mamą, żoną i modelką. Towarzyszymy jej z kamerą z podczas sesji modowych, treningów pole dance, zabaw z dziećmi i zwykłego gotowania dla całej rodziny. W środy na rozmowy o życiu i zdrowiu dojrzałych, ale ciągle młodych kobiet, zaprasza Mariola Bojarska w cyklu „Piękni i zdrowi po czterdziestce". W czwartek uwagi na temat absurdów w rzeczywistości medialnej w swojej pikantno-słodkiej rozmowie wymieniają Alicja Resich-Modlińska i Maria Czubaszek. A sama Alicja gości w sobotę znane i lubiane pary. Jaki jest przepis na udany związek – odpowiadają te, z długoletnim stażem. Co drugi czwartek pani prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oswaja starość udowadniając, że po 50, 60, a nawet 70 można cieszyć się życiem. Również w czwartki Paulina Drażba wraz z Agnieszką Chełmońska i Kajetanem Górą wprowadzają w tajniki makijażu i fryzur, a 8-letnia podróżniczka Nela nagrywa dla nas reportaże ze swoich wypraw po wszystkich kontynentach. „W dżungli zdrowia" to nowy cykl kulinarny przygotowany przez znaną pisarkę, podróżniczkę i dziennikarkę - Beatę Pawlikowską. W sobotnich wydaniach Mikołaj Roznerski pokazuje, w jaki sposób trenować, aby nie tylko świetnie się prezentować, ale także utrzymać formę i energię przez cały dzień. A Barbara Kurdej-Szatan jako Agentka do Zadań Specjalnych wciela się w rozmaite postaci, by z ukrytą kamerą podpatrywać jacy naprawdę są Polacy.

Program przygotowuje dla Was młody i dynamiczny zespół pod kierunkiem szefowej naszej redakcji Agnieszki Rosłoniak-Jeżowskiej. Producentką, która nadzoruje ten program od pierwszego wydania jest Jolanta Filipowicz. Nasza redakcja to zgrana ekipa profesjonalistów. Wydawcami programu są: Radosław Bielawski, Emka Kowalska, Sylwia Gadomska-Słychan, Michał Paciorkowski, Stella Zielińska, Agata Szostkowska i Marcin Michrowski. Pomagają im: Paulina Tyczkowska, Maria Narożna, Agnieszka Sieradzka, Anna Chyczewska, a także Patrycja Nawrot, Małgosia Liszowska, Olga Piwowrska, Justyna Krajewska, Ola Stobnicka oraz Magda Repa (research) i Joanna Pilarowska (product placement i promocja). O to żebyśmy byli na bieżąco dba zespół newsowy: Justyna Sobera i Ania Godziszewska. Naszą stronę internetową aktualizuje i dopieszcza Anita Bagińska.


Podpatrują, wyszukują, śledzą, podpytują i wszystko dokumentują, nasi felietoniści: Katarzyna Burzyńska, Paulina Drażba-Kamińska, Joanna Ficińska, Anna Godziszewska, Marzanna Grdeń, Ola Grabowiecka, Marcin Kiciak, Łucja Pietraszun, Dorota Rzepecka, Agata Sierant, Mateusz Szymkowiak, Tomasz Tylicki, Marta Walerzak i Szymon Wochal.


Zawsze możecie skontaktować się z nami, czekamy na wasze maile i telefony:
pytanie@tvp.pl i w czasie trwania programu: 22 50 70 254.

Krótka historia „Pytania na śniadanie”.

Zobacz historię „Pytania na śniadanie” na zdjęciach.

Zobacz fotografie z prywatnych albumów naszych prowadzących.

PnŚ
playvideo
Zapraszamy!

Czy wiesz, że ...

„Pytanie na śniadanie”, jako pierwszy codzienny program w TVP, wprowadził ofertę platformy hybrydowej – rodzaj nowoczesnej komunikacji z widzem.

Prowadzący & Przyjaciele

Marzena Rogalska

„Ty, ja, filiżanka kawy, odrobina rozmowy” to cytat z filmu „Orbitowanie bez cukru”, który najlepiej obrazuje istota tego, czego potrzeba jej do szczęścia. W młodości nie miała w planach dziennikarstwa, ale życie zdecydowało za nią. Nawet nie podejrzewała, że będzie to miłość na całe życie i to z wzajemnością. Rozmowy z ludźmi to jej pasja i mój życiowy napęd.

Przyjaźnie pielęgnowane latami to jej największy skarb i coś, co daje poczucie bezpieczeństwa. Z przyjacielem spotka się choćby na końcu świata, żeby pogawędzić i wypić filiżankę dobrej kawy. Notabene jej dom słynie właśnie z dobrej kawy i najlepszych na świecie rozgrzewających zup.

Jednym z najważniejszych miejsc w jej domu jest pokaźnych rozmiarów biblioteka, której bogactwo wprawia jednocześnie w zachwyt i depresję. Boi się, że nie zdąży w ciągu życia wszystkiego przeczytać, a dobra literackie wciąż mnożą się i mnożą. Na otwartych książkach bezczelnie wyleguje się jej kot. W podróż zabiera jedną książkę na dwa dni i kilka na zapas na wypadek, gdybym te przydziałowe przeczytała zbyt szybko. Podróże są jej wielką namiętnością, zaspokajają potrzebę przygody i rozwoju, najmilej wspomina te spontaniczne i bez planu. Podczas wędrówek przychodzą jej do głowy najlepsze pomysły, które realizuje po powrocie. Czasem zaszywa się w Krakowie, uwielbiam leniwe tempo tego miasta i jego cudowną atmosferę. Lubi tam być i po prostu sobie pomilczeć.

Ankieta Pytanie na Śniadanie

Ankieta

Czy konflikt na Ukrainie może być groźny dla Polski?

Bannerer

Galerie

  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large

Sklep TVP

Zobacz wszystkie produkty