O programie

„Pytanie na śniadanie” to poranny program o charakterze rozrywkowo – poradnikowym. Codziennie naszych widzów budzimy pozytywnymi emocjami.Zapraszamy ich na spotkanie z ciekawymi gośćmi, wybitnymi ekspertami, mnóstwem gwiazd.

Dostarczamy ciekawych tematów do rozmów, podajemy przepisy na pyszne i zdrowe potrawy, pokazujemy najnowsze trendy w modzie, muzyce, sztuce, najciekawsze wydarzenia w kulturze. Dużo miejsca poświęcamy zdrowiu, relacjom, rozwiązywaniu problemów. Serwujemy też ciekawostki ze świata. Stale też poszukujemy tematów, które naszych widzów będą inspirowały do zmian w ich życiu.

Program emitowany jest na antenie TVP2 nieprzerwanie od 2002 roku.

Codziennie na żywo, od poniedziałku do soboty, przez 3 godziny (od 8.00 do 11.00), edukuje, bawi, wzrusza, inspiruje.Nasza redakcja to zgrana ekipa profesjonalistów.

Zespół stanowią cztery pary świetnych prowadzących, kilkanaście na stałe współpracujących gwiazd, pogodynki, kucharze, eksperci a także cały zespół redakcyjny i producencki. A oto i oni:

Prowadzący:
Anna Popek i Michał Olszański
Marzena Rogalska i Tomasz Kammel
Iwona Radziszewska i Łukasz Nowicki
Monika Zamachowska i Tomasz Wolny

Gwiazdy:
Alicja Resich – Modlińska, Maria Czubaszek, Jolanta Kwaśniewska, Mariola Bojarska – Ferenc, Grażyna Torbicka, Marzena Sienkiewicz, Aleksandra Kostka , Jurek Sobieniak, Gosia Molska, Karolina Malinowska, Grzegorz Dolniak, Mikołaj Roznerski, Marcelina Zawadzka

Szefowa Redakcji:
Barnadetta Bieszczanian

Kierownik Projektu:
Barbara Wróbel

Szef Wydawców:
Cezary Jęksa

Opieka merytoryczna i redakcyjna:
Bernadetta Bieszczanin
Cezary Jęksa
Katarzyna Alińska

Wydawcy:
Agnieszka Rosłoniak-Jeżowska
Radosław Bielawski
Michał Paciorkowski,
Anna Pawłowska
Maria Narożna,
Anna Chyczewska

Zespół:
Paulina Tyczkowska, Kamila Chmielewska, Magdalena Piekarek, Marta Łaźniowska, Marlena Kotarska, Patrycja Nawrot, Małgosia Lisowska, Remigiusz Kriese, Justyna Krajewska, Ola Stobnicka, Kaja Mielczarek, Stella Dembowska – Zielińska

Reporterzy:

Katarzyna Burzyńska, Joanna Ficińska, Marzanna Grdeń, Ola Grabowiecka, Paweł Jeż, Dominik Piechowicz, Mateusz Szymkowiak, Tomasz Tylicki, Szymon Wochal, Grzegorz Dolniak, Agata Sierant

Kierownicy produkcji:
Jan Adamczyk, Agnieszka Adamska, Małgorzata Olczyk, Dominik Markowski, Łukasz Kasprzycki, Piotr Świech, Mirosław Świech

Scenografia:
Marcin Zawistowski

Opieka scenograficzna na planie:
Małgorzata Dąbrowska


Public Relations/ Promocja

Katarzyna Alińska

Product Placement/Promocja:

Tomasz Tylicki


Cykle PnŚ:


Odchudzanie na śniadanie, cykl Konrada Gacy. Nasz ekspert w sposób niezwykle profesjonalny podszedł do tematu otyłości, pomaga ludziom, którzy często stracili już nadzieję, że może im się udać odzyskać swoje życie na nowo.

Oswajanie starości, cykl Jolanty Kwaśniewskiej, stanowi część kampanii społecznej „Długowieczni” prowadzonej wspólnie przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier, Gazetę Wyborczą oraz TVP. Jolanta Kwaśniewska zwraca uwagę na problemy ludzi w starszym wieku, stara się im pomóc.

Mój pierwszy raz
, cykl Mikołaja Roznerskiego, który w sposób niezwykle zabawny prezentuje różne historie i sytuacje, w których znalazł się po raz pierwszy. Widzowie mają szansę obserwować, jak Mikołaj z humorem, a czasem ze strachem w oczach dokonuje rzeczy wielkich a czasem po prostu śmiesznych, ale zawsze nietuzinkowych i zawsze robi to pierwszy raz w życiu!

Klub 50+, zawsze w formie, cykl Marioli Bojarskiej – Ferenc, który jest też ogólnopolską akcją społeczną, skierowaną do kobiet po 50 ce. Zachęcamy kobiety w całej Polsce do większej aktywności fizycznej, uprawiania różnych dyscyplin sportu, dbania o siebie, badania się, uczymy ich sztuki makijażu, gracji, przeprowadzamy cudowne metamorfozy, pokazujemy jak zdrowo się odżywiać i przede wszystkim jak być szczęśliwą po 50ce!

Czubaszek na śniadanie – cykl Marii Czubaszek i Alicji Resich Modlińskiej, tylko one potrafią tak rozmawiać o polityce i współczesnych celebrytach.

Rozmowy Alicji
, do których Alicja Resich - Modlińska zawsze zaprasza ważne dla kultury osobowości.

Twoja Równowaga – Karolina Malinowska rozmawia ze znanymi osobami na temat ich wewnętrznej drogi rozwoju, potrzeby zmian, sposobu łapania życiowego balansu między tym co ważne.


Jesteśmy bardzo otwarci na interakcję z naszymi widzami, chętnie zapraszamy ich do naszego studia w roli ekspertów, ale także po to żeby pokazać ich nietuzinkowe pasje, czy też nagłośnić rzeczy, które robią a które budzą nasz podziw. Szukamy ciekawostek ze świata, chcemy naszego widza informować ale też bawić, żeby dostarczyć mu inspiracji do codziennych rozmów, ale przede wszystkim, żeby pozytywnie nastroić go na resztę dnia.
Chcemy, aby nasi widzowie wiedzieli, że tworzymy ten program dla nich ale i z nimi, w dzisiejszych czasach jest to i możliwe i konieczne
-
mówi Bernadetta Bieszczanin, szefowa programu.

Codziennie czekamy na Wasze maile i telefony:
mail: pytanie@tvp.pl
tel. +48 22 50 70 254 (w czasie trwania programu)
facebook.com/pytanienasniadanie

Krótka historia „Pytania na śniadanie”

Zobacz historię „Pytania na śniadanie” na zdjęciach


PnŚ
playvideo
Zapraszamy!

Czy wiesz, że ...

„Pytanie na śniadanie”, jako pierwszy codzienny program w TVP, wprowadził ofertę platformy hybrydowej – rodzaj nowoczesnej komunikacji z widzem.

Prowadzący & Przyjaciele

Marzena Rogalska

„Ty, ja, filiżanka kawy, odrobina rozmowy” to cytat z filmu „Orbitowanie bez cukru”, który najlepiej obrazuje istota tego, czego potrzeba jej do szczęścia. W młodości nie miała w planach dziennikarstwa, ale życie zdecydowało za nią. Nawet nie podejrzewała, że będzie to miłość na całe życie i to z wzajemnością. Rozmowy z ludźmi to jej pasja i mój życiowy napęd.

Przyjaźnie pielęgnowane latami to jej największy skarb i coś, co daje poczucie bezpieczeństwa. Z przyjacielem spotka się choćby na końcu świata, żeby pogawędzić i wypić filiżankę dobrej kawy. Notabene jej dom słynie właśnie z dobrej kawy i najlepszych na świecie rozgrzewających zup.

Jednym z najważniejszych miejsc w jej domu jest pokaźnych rozmiarów biblioteka, której bogactwo wprawia jednocześnie w zachwyt i depresję. Boi się, że nie zdąży w ciągu życia wszystkiego przeczytać, a dobra literackie wciąż mnożą się i mnożą. Na otwartych książkach bezczelnie wyleguje się jej kot. W podróż zabiera jedną książkę na dwa dni i kilka na zapas na wypadek, gdybym te przydziałowe przeczytała zbyt szybko. Podróże są jej wielką namiętnością, zaspokajają potrzebę przygody i rozwoju, najmilej wspomina te spontaniczne i bez planu. Podczas wędrówek przychodzą jej do głowy najlepsze pomysły, które realizuje po powrocie. Czasem zaszywa się w Krakowie, uwielbiam leniwe tempo tego miasta i jego cudowną atmosferę. Lubi tam być i po prostu sobie pomilczeć.

Ankieta Pytanie na Śniadanie

Ankieta

Czy Twoje dziecko jest już gotowe na powrót do szkoły?

baner1

Galerie

  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large

Sklep TVP

Zobacz wszystkie produkty