Rekomendacje kulturalne

Polecamy:

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na 2. edycję Festiwalu Made in POLIN – Cytaty. To trzy dni spotkań inspirowanych tradycją i historią polskich Żydów.
Motywem przewodnim festiwalu będą międzykulturowe zapożyczenia, zarówno w kulturze i sztuce jaki i  w życiu codziennym.
To unikalna okazja spotkania z ciekawymi artystami, językoznawcami, animatorami kultury. Wystąpią m. in Radzimir Dębski z orkiestrą Simfonia Varsovia, Robert Makłowicz, Jerzy Bralczyk oraz Andrzej Stasiuk z Mikołajem Trzaską oraz Jerzy Trela.

W Pekinie odbędzie się festiwal „Polskie Kręgi Sztuki w Chinach”. Tytułowe „kręgi sztuki”  to symbol przenikania się różnych jej dziedzin: plastyki, muzyki oraz filmu - które będą prezentowane podczas festiwalu.  Organizatorzy chcieliby, żeby polska kultura na stałe  zagościła w świadomości chińskiej publiczności. A  Polska była postrzegana nie tylko jako ojczyzna Fryderyka Chopina, ale także jako kraj, w którym powstają dzieła, mogące inspirować artystów z całego świata.  

Już po raz 31 odbędzie się   Międzynarodowy Festiwal Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2016”. Tegoroczne hasło festiwalu to  „Niepokalana – oto nasz ideał”  
Do festiwalowego konkursu zgłoszono 135 filmów i programów katolickich,  kilkadziesiąt  teledysków, programów radiowych  i  multimedialnych  oraz stron internetowych  z 18-stu krajów świata.
Uroczyste zakończenie Festiwalu w niedzielę 16 października w Warszawie  uświetni koncert „Śpiewnik papieski” w wykonaniu Aktorów Teatru ES i Chóru Miasta Siedlce.  

Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus
15 października 2016 odbędzie się gala wręczenia Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Nagroda przyznawana jest za najlepszą książkę opublikowaną w języku polskim w roku poprzednim.