CZY SPRZECZKI ROZŁADOWUJĄ NAPIĘCIE?

Przeciętna para kłóci się 312 razy w roku, co szczególnie drażni kobiety, co najbardziej złości facetów? Czy kłótnie rozładowują napięcie, czy je potęgują? Jak się pogodzić po kłótni? Czy częste kłótnie w związku oznaczają jego rychły koniec, czy przeciwnie świadczą o docieraniu się związku? Wg badań, których wyniki na swoich stronach opublikował niedawno m.in. dailymail.co.uk – przeciętnie każda para kłóci się ze sobą aż 312 razy w ciągu roku. Wniosek z tego taki, że prawie codziennie dochodzi do mniejszych lub większych zatargów między partnerami. Z badań wynika również, że najczęściej kłócimy się w czwartki wieczorem, a kłótnie te trwają ok. 10 minut. Niepokojące, że aż u 1/5 przebadanych osób, drobnostki będące przyczyną dalszych konfliktów bywały już powodem rozstania. Najczęstsze powody kłótni w związku:
KOBIETY: brudna toaleta, niewymieniona rolka papieru toaletowego, zostawianie podniesionej deski klozetowej, brudne naczynia w zlewie, skakanie po kanałach telewizyjnych, porzucanie mokrych ręczników na łóżku
MĘŻCZYŹNI: zbyt długie szykowanie się do wyjścia, narzekanie na obowiązki domowe, zostawianie zapalonego światła, zostawianie włosów w umywalce, zostawianie zużytych chusteczek higienicznych, oglądanie oper mydlanych.